Atrakcje w okolicy

CIEKAWE MIEJSCA WARTE ZOBACZENIA
PODCZAS POBYTU PO POLSKIEJ I CZESKIEJ STRONIE


PO POLSKIEJ STRONIE


Włoska restauracja i pizzeria 100m od ośrodka
100m od ośrodka MAXJAR znajduje się Włoska restauracja i pizzeria prowadzona przez Włocha z prawdziwą włoską pizzą.
Park Dinozaurów JuraPark Krasiejów
Park Dinozaurów w Krasiejowie. Największe i najdokładniejsze rekonstrukcje dinozaurów na świecie. Około 200 unikalnych modeli dinozaurów których nie zobaczysz w żadnych innych parkach. Niesamowity Tunel Czasu który przeniesie was w czasy gdy powstawała Ziemia.
jurapark krasiejow

www.juraparkkrasiejow.pl


 Łowisko Pstrąga Tęczowego i Smażalnia Ryb “U Bodzia”
Dla zmęczonych wędrówkami po górskich szlakach i nasyconych pięknymi widokami turystów znajduje się w Moszczance niewątpliwa atrakcja, którą jest gospodarstwo pstrągowe “Łowisko Pstrąga Tęczowego i Smażalnia Ryb”

www.ubodzia.jarnoltowek.pl


Kopalnia złota w Złotym Stoku
Kopalnia Złota w Złotym Stoku to turystyczna atrakcja Kotliny Kłodzkiej. Zapraszamy do zwiedzania podziemnej trasy turystycznej. Zobacz podziemny wodospad, przejedź się pomarańczowym tramwajem, popłyń łodzią sztolniami.

www.kopalniazlota.pl


Muzeum w Nysie
Muzeum w Nysie jest najstarszą instytucją muzealną na Opolszczyźnie. Powstało w 1897 roku z inicjatywy Towarzystwa Sztuki i Starożytności w Nysie. Obszerną kolekcję stanowi rzemiosło artystyczne w postaci mebli, wyrobów z cyny, fajansu i kamionki, a także kowalstwo, militaria oraz rękopisy i starodruki.

www.muzeum.nysa.pl


Zamek w Mosznej
Zamek w Mosznej to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce, który położony jest niedaleko Jarnołtówka. Zamek posiada 99 wież i wieżyczek oraz 365 pomieszczeń. Często określany jest jako polski Disneyland lub bajkowy zamek. W przeszłości należał do rodu Tiele-Wincklerów.

www.moszna-zamek.pl


PO CZESKIEJ STRONIE


Karlova Studánka
Karlova Studánka jest nowoczesnym, unikalnie przebudowanym sanatorium wśród pięknej przyrody Jesioników. Pierwsze wzmianki o źródłach leczniczych pochodzą z początku XVIII wieku.

www.k.studanka.cz


Scroll to Top