Wyciąg narciarski Ramzova

Wyciąg narciarski Ramzova

Rejon narciarski Ramzová (782 – 1351 m n.p.m.) obejmuje teren Ramzovej, część gminy Ostružná, ciągnie się przez Čerňavę i kończy na terenie Šeráku.

Wyciąg Ramzova Wyciąg Ramzova Wyciąg Ramzova

Obszar należy do powiatu Jeseník (mikroregion jesenickiego w województwie ołomunieckim). Ramzová jest największym ośrodkiem turystycznym na Morawach. Odwiedzają go goście zarówno z Czech, jak i z Polski, Niemiec czy Holandii.

Spełnia wszelkie warunki, aby być idealnym ośrodkiem rekreacyjnym. Świetnie nadaje się do aktywnego wypoczynku przede wszystkim zimą, w okolicy są bowiem niepowtarzalne warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Rejon narciarski Ramzová jest także znaczącym ośrodkiem letnim – ważnym punktem wypadowym dla turystyki letniej.

W ośrodku znajdują się 3 koleje linowe: 2-osobowa NASCIVERA Ramzová – Čerňava, 1-osobowa TRANSPORTA Čerňava – Šerák oraz nowa 4-osobowa kolej linowa.

Kolejki linowe działają przez cały rok, a ich przepustowość wynosi 1190 os./godz. W okresie zimowym uruchamiane są dodatkowo 3 wyciągi orczykowe. Przepustowość zwiększa się dzięki temu do 3590 os./godz. Wyciągi prowadzą przez Čerňavę (1104 m n.p.m) na szczyt Šerák (1351 m. n.p.m.), na którym znajduje się schronisko, w którym możliwość wyżywienia.

Wyciągi narciarskie:

  • 3 kolejki linowe, długość 1460 m i 1830 m
  • 3 wyciągi orczykowe, długość 1000 m, 480 m i 500 m
  • przepustowość ogółem 4590 os./ godz.
  • możliwość jazdy wieczornej na wyciągu orczykowym MOBY

Scroll to Top